Nejzajímavější články

Nejnovější články

Arthropleura - Rekordmani pravěkého světa

Všechny vás srdečně vítám u prvního dílu nového seriálu, jež se může pyšnit vznešeným jménem Rekordmani pravěkého světa. V této sérii článků vás zavedu do vzrušujícího a nebezpečného světa. Do tajemného světa, který na naší planetě existoval před miliony a miliony let. Do světa, kde vládla obrovská, nebezpečná a pozoruhodná monstra, která si dnes ani neumíme představit. Hlavní hrdinkou dnešního článku bude Arthropleura - největší stonožka, která kdy lezla po naší planetě.


Pokemon GO: „Běž si hrát na vzduch!“

Mnozí z vás si jistě vzpomenou na fenomén kreslených "zvířátek" ke konci devadesátých let. Byla to doba, kdy japonské anime Pokémon (ポケモン) dobilo jak mediální svět, tak dětská srdce. I když se seriál točí dodnes, zůstal posledních několik let prakticky bez povšimnutí. Co tedy přivedlo Pokémony zpět na výsluní v roce 2016? Dovolte mi, abych Vás v následujícím článku uvedl do světa hry Pokémon Go. 


Násilí ve jménu Boha

Náboženství je fenomén, který hýbe světem a částečně i utváří naše dějiny od nepaměti. Někteří ho berou jako prostředek k tomu, aby se stal jejich život lepším. Někteří zase jako nástroj pro sblížení. Podle mého je to něco, co civilizaci odjakživa brzdilo a oproti všemu kolem, jí posílá stále zpátky dozadu.


Na sever

Už jste si někdy řekli, že byste se podívali na nějaké významné geografické místo? Ale na jaké? Já Vám představím naše nejzazší body. Všechny čtyři nejsou zrovna jednoduše přístupné. Pokračujeme tím nejsevernějším.